Які вітаміни потрібні вагітним?

10/05/22

Для здоров’я вагітної жінки і її майбутньої дитини потрібні дещо більші дози деяких поживних речовин. Які вітаміни потрібні вагітним?

Які вітаміни для вагітних

Що таке вітаміни для вагітних?

Вітаміни — це органічні сполуки, які організм не може утворити самостійно. Крім вітаміну D, який ми отримуємо з сонячного світла, більшість необхідних вітамінів надходять з їжею.

Дієтичні добавки містять поживні речовини, які можуть заповнити дефіцит у раціоні. Це полівітаміни, мінерали в окремих капсулах, риб’ячий жир та трав’яні комплекси.

Які вітаміни та мінерали необхідні під час вагітності

 

Які вітаміни потрібні вагітним

 

Правильне харчування під час вагітності є життєво важливим для здорового росту та розвитку дитини, а також для підтримки самопочуття мами.

Вагітним жінкам потрібно більше деяких поживних речовин, таких як:

  • Білок – будівельний матеріал для тканин організму. Споживання білка під час вагітності необхідно збільшити з рекомендованих 0,8 грама на кг ваги тіла для невагітних жінок до 1,1 грама на кг ваги для вагітних жінок.
  • Фолієва кислота допомагає запобігти дефектам нервової трубки у малюка. Для цього її необхідно приймати щонайменше за 1 місяць до зачаття та протягом перших 3 місяців вагітності.
  • Йод необхідний для розвитку мозку і нервової системи.
  • Залізо допомагає запобігти анемії у матері, а також низької ваги дитини при народженні. У Сполучених Штатах поширеність дефіциту заліза у вагітних становить близько 18 відсотків, і 5 відсотків мають анемію. Анемія вагітних асоціюється з передчасними пологами, материнською депресією та анемією немовлят.
  • Вітамін В12 важливий для розвитку нервової системи дитини.
  • Вітамін D необхідний для формування скелета дитини.
  • Достатнє споживання вітаміну С сприяє покращенню адсорбції заліза з раціону.

 

 

Які ще харчові добавки та вітаміни потрібні вагітним?

 

Які вітаміни потрібні при вагітності

 

Деяким вагітним жінкам можуть знадобитися добавки інших поживних речовин, крім фолієвої кислоти, йоду та вітаміну D. Додаткові вітаміни та мінерали потрібні у таких випадках:

Нові дослідження показали, що добавки омега-3 під час вагітності знижує ризик передчасних пологів, а пробіотики допомагають контролювати рівень глюкози в крові. Але неясно, чи переваги перевищують можливу шкоду від приймання цих добавок. Поки немає кращих доказів, краще не приймати нічого зайвого, якщо це не призначено вашим лікарем. Особливо це ризиковано в першому триместрі вагітності.

Якщо ви сумніваєтесь, чи потрібна вам добавка, поговоріть зі своїм лікарем. Якщо ви вагітні, уникайте приймання полівітамінів, які не призначені для вагітних жінок.

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }