Для здоров’я вагітної жінки і її майбутньої дитини потрібні дещо більші дози деяких поживних речовин. Які вітаміни потрібні вагітним?
Що таке вітаміни для вагітних?
Вітаміни — це органічні сполуки, які організм не може утворити самостійно. Крім вітаміну D, який ми отримуємо з сонячного світла, більшість необхідних вітамінів надходять з їжею.
Дієтичні добавки містять поживні речовини, які можуть заповнити дефіцит у раціоні. Це полівітаміни, мінерали в окремих капсулах, риб’ячий жир та трав’яні комплекси.
Які вітаміни та мінерали необхідні під час вагітності
Правильне харчування під час вагітності є життєво важливим для здорового росту та розвитку дитини, а також для підтримки самопочуття мами.
Вагітним жінкам потрібно більше деяких поживних речовин, таких як:
- Білок – будівельний матеріал для тканин організму. Споживання білка під час вагітності необхідно збільшити з рекомендованих 0,8 грама на кг ваги тіла для невагітних жінок до 1,1 грама на кг ваги для вагітних жінок.
- Фолієва кислота допомагає запобігти дефектам нервової трубки у малюка. Для цього її необхідно приймати щонайменше за 1 місяць до зачаття та протягом перших 3 місяців вагітності.
- Йод необхідний для розвитку мозку і нервової системи.
- Залізо допомагає запобігти анемії у матері, а також низької ваги дитини при народженні. У Сполучених Штатах поширеність дефіциту заліза у вагітних становить близько 18 відсотків, і 5 відсотків мають анемію. Анемія вагітних асоціюється з передчасними пологами, материнською депресією та анемією немовлят.
- Вітамін В12 важливий для розвитку нервової системи дитини.
- Вітамін D необхідний для формування скелета дитини.
- Достатнє споживання вітаміну С сприяє покращенню адсорбції заліза з раціону.
Які ще харчові добавки та вітаміни потрібні вагітним?
Деяким вагітним жінкам можуть знадобитися добавки інших поживних речовин, крім фолієвої кислоти, йоду та вітаміну D. Додаткові вітаміни та мінерали потрібні у таких випадках:
- Якщо майбутня мама вегетаріанка або веганка, вона не отримує достатньої кількості вітаміну B12.
- Якщо жінка не отримує достатньо кальцію, який є життєво важливим для здоров’я кісток, з молочних чи інших продуктів.
- При нестачі заліза.
- Якщо у раціоні недостатньо омега-3 жирних кислот, наприклад, якщо жінка не їсть морепродуктів.
Нові дослідження показали, що добавки омега-3 під час вагітності знижує ризик передчасних пологів, а пробіотики допомагають контролювати рівень глюкози в крові. Але неясно, чи переваги перевищують можливу шкоду від приймання цих добавок. Поки немає кращих доказів, краще не приймати нічого зайвого, якщо це не призначено вашим лікарем. Особливо це ризиковано в першому триместрі вагітності.
Якщо ви сумніваєтесь, чи потрібна вам добавка, поговоріть зі своїм лікарем. Якщо ви вагітні, уникайте приймання полівітамінів, які не призначені для вагітних жінок.