Які вітаміни небезпечні для вагітних?

08/05/22

Якщо ви вагітні або плануєте вагітність, вам варто бути обережними з прийомом вітамінів та інших харчових добавок. Деякі з них можуть принести більше шкоди, ніж користі. Які вітаміни не можна вагітним – розбиралося Завчасно.

Які вітаміни не можна вагітним

Наше тіло потребує лише невеликої кількості поживних речовин кожного виду. Деякі вітаміни потрібні вагітним у збільшених дозах, але загалом, у випадку з прийомом харчових добавок, більше – не значить краще. Передозування вітамінів та мінералів іноді може завдати шкоди здоровʼю, або навіть привести до вроджених аномалій у дитини.

 

Читайте також: Які вітаміни не можна приймати разом?

 

Які вітаміни не можна вагітним

 

  1. Вітамін А. Оскільки вітамін А жиророзчинний, організм відкладає його надлишки у печінці. Накопичуючись, він може токсично впливати на організм і пошкодити печінку. Також надмірна кількість вітаміну А під час вагітності викликає відхилення у розвитку плоду. Тож краще уникати вітамінних комплексів та продуктів з високим вмістом вітаміну А, включаючи печінку та продукти з неї, наприклад, паштети.
  2. Вітамін Е. Рекомендована добова доза для вагітних становить 18 мг вітаміну Е. Останні дослідження голландських науковців показали, що надмірне споживання вітаміну Е під час вагітності може спричинити вроджені дефекти у дітей. Зокрема, було доказано, що занадто велика кількість вітаміну Е викликає у дітей вади серця після народження. Споживання всього лише трьох чвертей рекомендованої добової кількості вітаміну Е під час вагітності збільшує ризик серцевих проблем у дитини у дев’ять разів. Крім того, завеликі дози вітаміну Е можуть пригнічувати здатність крові згортатися. Це може викликаючи сильну кровотечу або спровокувати інсульт.Які вітаміни шкідливі для вагітних
  3. Вітамін С. У нормальних дозах він необхідний, але передозування може спровокувати передчасні пологи. Тому краще отримувати його з овочами та фруктами, ніж у вітамінних комплексах.
  4. Омега-3. Як і вітамін Е, омега-3 жирні кислоти ускладнюють процес згортання крові, що повʼязано з небезпекою під час пологів.

 

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }