Які вітаміни не можна приймати разом

16/05/22

Люди вживають вітаміни й мінерали, щоб покращити своє здоров’я. Але виробники харчових добавок не вказують, які вітаміни не можна приймати разом. Приймання деяких несумісних вітамінів та мінералів може знизити ефект від інших добавок, або навіть мати руйнівні наслідки для здоровʼя людини.

Які вітаміни не можна приймати разом

Вітамін С з вітаміном В12

 

Вітамін С є важливим антиоксидантом для здоров’я імунної системи. Вітамін B12 допомагає підтримувати нервову систему та утворювати еритроцити. Вони обидва необхідні, але дослідження показують, що приймання цих добавок одночасно може знизити засвоєння вітаміну B12. Тому експерти рекомендують приймати їх з перервою не менше двох годин.

 

Добавка вітаміну А з продуктами, багатими вітаміном А

 

Оскільки вітамін А є жиророзчинним вітаміном, будь-який його надлишок накопичується в організмі. Отже, немає необхідності приймати вітамін А щодня. Профіцит вітаміну А призводить до ослаблення кісток і збільшення кількості переломів з віком. Він також може бути шкідливим для ненароджених дітей, бо збільшує ризик розвитку дефектів нервової трубки.

Вагітним або людям, які приймають добавки з вітаміном А, варто уникати вживання печінки й печінкового паштету. Ці продукти настільки багаті вітаміном А, що їх достатньо їсти лише раз на тиждень, навіть якщо не приймати цей вітамін у добавках.

Вітамін А гарно засвоюється разом з вітаміном Е, але тільки якщо останнього небагато. Інакше він заважає засвоєнню вітаміну А.

 

Вітамін А й вітамін D

 

Несумісні вітаміни

 

Абсолютно несумісні вітаміни – це про вітамін А й вітамін D. При одночасному споживанні вони нейтралізують одне одного.

 

Вітамін D та вітамін Е

 

Вітамін D майже не засвоюється, якщо контактує у шлунку з вітаміном Е. Оскільки це досить дефіцитна й надзвичайно важлива речовина, краще її споживати окремо.

 

Фолієва кислота (вітамін В9) і вітамін В12

 

Хоча обидва ці вітаміни групи В важливі для організму, приймання занадто великої кількості фолієвої кислоти може приховати симптоми дефіциту вітаміну B12. Тому перед прийманням добавок варто перевірити рівень вітамінів у організмі.

 

Вітамін Е і вітамін К

 

Приймання вітаміну Е може призвести до посилення кровотечі у деяких людей. Деякі лікарі призначають добавку вітаміну К для згортання крові. Одночасне приймання вітаміну Е може нівелювати ефект вітаміну К, тож це несумісні вітаміни й краще їх споживати окремо.

 

Інші добавки і вітаміни, які не можна приймати разом:

 

Мідь і цинк

 

Вітаміни не можна приймати разом

 

І мідь, і цинк є важливими мінералами. Більшість людей отримують достатню кількість цих поживних речовин зі свого раціону. Мідь бере учать у розвитку мозку, здоров’ї нервової системи та у в утворенні важливих тканин в організмі. Цинк є необхідним мінералом для лікування.

Деякі мінерали можуть змагатися за всмоктування у вашій травній системі, якщо їх приймати одночасно. Якщо ви приймаєте мідь і цинк разом, зазвичай вони погано засвоюються. У людей, які приймають багато добавок цинку, може розвинутися дефіцит міді.

Одним із джерел цинку є крем для зубних протезів. Якщо людина його використовує і має неврологічні проблеми, можливо, у неї дефіцит міді.

 

Зелений чай і залізо

 

Самі по собі обидві ці добавки мають масу переваг. Зелений чай містить протизапальні сполуки, які є корисними для людей із такими захворюваннями як запальні захворювання кишечника. Залізо необхідне для утворення гемоглобіну, білка в крові.

Однак, якщо їх приймати разом, антиоксиданти зеленого чаю зв’язуються із залізом. Це зменшує позитивний ефект від вживання зеленого чаю.

 

Кальцій з іншими мінералами

 

Кальцій є важливим мінералом для здоров’я кісток. Але приймання добавок кальцію може вплинути на засвоєння інших мінералів – цинку, магнію або заліза. Якщо ви приймаєте будь-яку комбінацію цих добавок, варто продумати графік приймання таким чином, кожен мінерал засвоювався максимально.

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }