Які вітаміни знижують холестерин?

27/05/22

Підвищений рівень холестерину дуже небезпечний для людини. Через нього розвивається атеросклероз, патології серцево-судинної системи, підвищується ризик розвитку варикозу та тромбозу, інфаркту та інсульту. Саме тому всі фахівці одностайно заявляють, що знижувати такі показники необхідно для збереження здоров’я.

Вітаміни при підвищеному холестерині

Така думка є вірною, але часто лікарі припускаються помилки, призначаючи пацієнту з підвищеним холестерином статини. Ці препарати мають виражену дію, але вимагають регулярного приймання. Їхнє споживання виправдане лише у випадку, коли рівень ліпопротеїдів низької щільності невблаганно зростає. В інших випадках стабілізувати стан можна з використанням простих засобів, у тому числі за допомогою вітамінів. Вітаміни, які знижують холестерин, можуть використовуватись у форматі комплексу або окремо, з розбиттям на періоди. Які вітаміни знижують холестерин?

 

Читайте також: Як вітамін Е робить нас молодшими

 

Вітаміни для зниження холестерину

 

  • Вітамін А – сильний антиоксидант. Добавку можна отримати, приймаючи рослинну їжу – фрукти, овочі, зелень. Компонент здатний зупиняти процес приймання ліпопротеїдів низької щільності у кишківнику. Найактивніший у зв’язці з селеном.
  • Вітамін В1 – бере активну участь в обмінних процесах та регулює нервове збудження у синапсах. Міститься в насінні соняшника, картоплі, буряках та білокачанній капусті. Вітаміни для зниження холестерину мають обов’язково містити цей елемент.
  • Вітамін В2 – необхідний для відновлення здоров’я щитоподібної залози. Забезпечує утворення еритроцитів. Міститься в яйцях, печінці, свинині, індичці, мигдалі, дріжджах, кучерявій капусті, броколі, шпинаті, твердому сирі, житньому хлібі, чорносливу та куразі, авокадо, бобових, насінні, горіхах.

    Вітаміни при холестерині

  • Ніацин або В3 – збільшує вміст корисних ліпідів в організмі й знижує рівень шкідливих. Арахіс та насіння соняшника є лідерами за вмістом цього вітаміну. Також нікотиновою кислотою багаті такі продукти, як яловича печінка, гречка, квасоля, курка, картопля, морква та яблука. Необхідну дозу вітаміну можна отримати разом із пивними дріжджами, житнім хлібом, фісташками, мигдалем, халвою тощо.
  • Холін або В4 – має ноотропну дію, регулює психоемоційний фон. Захищає клітинні мембрани від патогенної дії. Власна «фабрика з виробництва» вітаміну в організмі працює не надто інтенсивно, тому важливо, щоб холін щодня надходив в організм з їжею. У чистому вигляді ця речовина є білими водорозчинними кристалами. Основне місце розташування холіну в будь-якому живому організмі – це печінка. Відповідно, найбільше вітаміну В4 у складі печінки. Інші тваринні продукти, такі як жовток, мозок, нирки та серце, теж багаті на цей вітамін. Деяка кількість вітаміну В4 знаходиться в рослинній їжі: сої, квасолі, грибах, шпинаті, сочевиці, паростках пшениці, полуниці.
  • Вітамін В6 чи піридоксин – бере участь у процесах продукування білка. Знижує ризик злипання тромбоцитів. Міститься у лососі, печінці, жовтках, часнику, хлібі, висівках, горіхах, бананах, авокадо, квасолі, сої, кунжуті, скумбрії, рибній ікрі, гречці.
  • Інозитол або В8 забезпечує ефективне протікання найважливіших обмінних процесів. Приблизно 75 відсотків добової потреби інозитолу виробляє сам організм. Найкращим харчовим джерелом інозитолу є кунжутна олія. Крім того, вітамін В8 міститься у соєвих стравах, грейпфруті, цільних крупах, бобах, кеш’ю і волоських горіхах, лимонах, мандаринах та апельсинах, капусті, винограді, дині, пивних дріжджах та зародках пшениці, яловичому серці і мозку, печінці, телятині, свинині, ікрі риб.
  • Вітамін С – виступає як антиоксидант, його ефективність підвищується при споживанні разом з пектином.
  • Вітамін Е – нейтралізує вільні радикали, перешкоджає розвитку онкологічних процесів.
  • Вітамін F – використовується як основний засіб профілактики розвитку атеросклерозу.
  • Вітамін К2 – покращує стан судин.

 

 

Які вітаміни знижують холестерин

Вітаміни для зниження холестерину в крові слід вибирати свідомо, а перед придбанням краще поцікавитися думкою лікаря. З чим пов’язана така обережність? Насамперед з тим, що багато вітамінів можуть вступати в активну взаємодію з ліками, що застосовуються, знижуючи ефективність лікарських засобів. Така неконтрольована взаємодія може спричинити розвиток значних проблем зі здоров’ям у пацієнта. Крім того, деякі вітаміни не можна приймати разом, бо вони у кращому разі нівелюють дію одне одного.

Крім того, перераховані компоненти можна придбати в мережі аптек окремо, але використовувати їх у такому вигляді незручно. Саме тому пацієнту слід звернутися до лікаря із проханням підібрати оптимальні вітаміни при підвищеному холестерині.

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }