Три ознаки того, що біль у грудях — не серцевий напад

04/06/22

З віком люди починають відчувати страх серцевого нападу, вбачають його у кожному приступі болю в грудях. Однак лікарі стверджують, що в переважній більшості випадків біль у грудях викликаний іншими причинами. Лише шість відсотків пацієнтів, які прибувають до невідкладної допомоги з болем у грудях, отримують діагноз інфаркт міокарда.

як зрозуміти що болить серце

Більшість випадків болю в грудях не повʼязані з серцем. Вони викликані печією, іншими шлунково-кишковими проблемами, захворюваннями легень, стресом, тривогою тощо.

Ось три ознаки того, що біль у грудях не є серцевим нападом.

 

Біль проходить під час фізичних вправ

 

Серцеві напади часто виникають під час важких фізичних навантажень, тому, якщо біль вщухає, коли людина починає активно рухатися, скоріш за все, причина інша. Лікарі стверджують, що найімовірнішою причиною болю в серці, яка зменшується під час тренування, є печія або інша шлунково-кишкова проблема. Під час фізичних вправ і після них нижній стравохідний сфінктер занадто розслаблений, тому кислота зі шлунка підіймається в стравохід під час тренування і спричиняє печію.

 

Біль різка і зосереджена в одному місці

 

Якщо людина відчуває колючий біль у грудях, який локалізується в одному місці, це, швидше за все, не серцевий напад. Якщо біль виникає, коли людина глибоко дихає, кашляє або змінює положення, велика ймовірність, що ця проблема пов’язана з легенями, особливо якщо біль зосереджений у правій частині грудей.

Плеврит є одним із захворювань, які викликають різкий біль у грудях. Плевра — це два великих тонких шари тканини, які відокремлюють легені від грудної стінки. Вона запалюється, і два шари плевральної мембрани труться один об одного, як шматки наждачного паперу, викликаючи біль на вдиху та видиху.

Відрізнити плеврит від інфаркту міокарда дуже просто: плевритний біль зменшується або припиняється, коли людина затримує дихання. Біль від серцевого нападу буде зберігатися незалежно від дихання.

 

Біль швидко зникає або ж триває годинами

 

Серцевий напад викликає невпинний біль, який триває кілька хвилин. Отже, миттєвий приступ болю, як і дуже довгий, говорить про те, що його причиною не є інфаркт міокарда.

Зазвичай причиною різкого короткого приступу болю в грудях є травми, зокрема забій ребер або розтягнення м’язів грудної стінки. Також це може бути запалення ребрового хряща, фіброміалгія або оперізувальний лишай.

Довгий приступ грудного болю – це теж не інфаркт, якщо він триває кілька годин без розвитку інших симптомів.

 

Втім, терміново звертатися за медичною допомогою необхідно при сильному болю в грудях, який триває понад п’ять хвилин, особливо якщо він супроводжується іншими ознаками серцевого нападу – біль іррадіює в руки, спину, щелепу, шию або верхню частину живота. Серцевий напад може мати додаткові симптоми:

  • холодний піт;
  • задишка;
  • нудота;
  • втома;
  • запаморочення.

Якщо у людини трапився інфаркт міокарда, в перші шість годин після появи симптомів ще можливо розчинити тромб. Тому швидке реагування надзвичайно важливе для уникнення тяжких наслідків.

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }