Відповідно до нещодавнього дослідження, опублікованого в Journal of Bone and Mineral Research, сон менш як п’ять годин на добу сприяє зниженню мінеральної щільності кісткової тканини з віком і може стати причиною остеопорозу. У дослідженні порівнювали дані 1080 жінок, які спали менш як п’ять годин, і 4025 жінок, які спали по сім годин на добу. Науковці виявили, що ті, хто спав по п’ять годин, були більш схильні до розвитку остеопорозу в кістках стегон, хребта та зап’ястків.
Остеопороз перекладається як «пориста кістка». З віком кістки втрачають масу та щільність, особливо у жінок – з настанням менопаузи. Якщо подивитися на структуру кісток під мікроскопом, ми побачимо стільниковий малюнок. Коли отвори на ньому збільшуються, кістки слабшають і стають схильними до переломів. Найчастіше, коли ви чуєте про те, що літня людина послизнулася і зламала зап’ясток або стегно (навіть якщо падіння не було сильним), винуватцем є остеопороз. Кожен шостий американець хворіє на нього, і, за даними Національного фонду остеопорозу, кожна друга жінка і кожен четвертий чоловік отримують через нього перелом кісток.
Хоча брак сну не завжди призводить до остеопорозу, недосип завжди є руйнівним для здоров’я. Багато інших досліджень виявляло, що хронічні проблеми зі сном зумовлюють травми та депресію. Вчені також заявляли, що це неможливо – спати менш як шість годин на добу і не мати жодних порушень в організмі.
Навіть найкращі спортсмени світу не можуть жити й тренуватися без сну. А для решти з нас ризики, пов’язані з поганим сном — це рак, хвороба Альцгеймера, ожиріння, депресія, а тепер і остеопороз.