Профілактика глаукоми: 10 кроків до здорових очей

22/07/22

Глаукома – підступне захворювання. Воно може розвиватися безсимптомно, а потім обернутися загостренням та суттєвою втратою зору. Обстеження населення показують, що лише від 10% до 50% людей з глаукомою знають, що вони страждають на цю патологію. Тому профілактика глаукоми та планові візити до офтальмолога є вкрай важливими для збереження зору. Знизити ймовірність захворювання на глаукому допоможуть ці десять порад.

Профілактика глаукоми

Профілактика глаукоми: 10 порад для уникнення захворювання

 

  1. Якщо у вас є фактори ризику розвитку глаукоми, слід регулярно відвідувати офтальмолога. Це підвищує ймовірність виявлення хвороби на ранніх стадіях та призначення своєчасного лікування.
  2. Якщо приймаєте стероїдні препарати, повідомте про це лікаря. Приймання стероїдів протягом тривалого проміжку часу або у високих дозах може підвищити внутрішньоочний тиск, особливо якщо у людини вже є глаукома або схильність до неї.
  3. Їжте багато зелених овочів, кольорових фруктів та ягід щодня. Вони містять вітаміни та мінерали, які захищають очі. Дослідження показують, що такі продукти краще, ніж синтетичні вітаміни, запобігають глаукомі. Повноцінний раціон – гарна профілактика глаукоми.
  4. Займайтеся спортом, але обережно. Інтенсивні вправи, які істотно підвищують пульс, також можуть підвищити внутрішньоочний тиск. Але швидка ходьба та регулярні фізичні вправи в помірному темпі можуть знизити внутрішньоочний тиск та покращити загальний стан здоров’я.
  5. Захищайте очі від травм. Пошкодження очей можуть призвести до глаукоми. Завжди одягайте захисні окуляри під час велопрогулянок або небезпечної роботи вдома та у дворі.
  6. Уникайте положення головою вниз. Якщо у людини глаукома або вона має генетичну схильність до цього захворювання, їй не слід тримати низько голову протягом тривалого часу. Положення головою вниз може значно підвищити внутрішньоочний тиск. Людям з важкою формою глаукоми варто уникати певних поз йоги. Лікар має попередити, якщо людині слід уникати положення головою вниз під час тренувань.
  7. Якщо у людини глаукома або схильність до неї, їй не варто спати, притискаючись очима до подушки чи руки. Люди з обструктивним апное уві сні схильні до розвитку глаукоми. Якщо хворий сильно хропе або перестає дихати вночі, йому слід звернутися до лікаря з цією проблемою. Лікування апное – це профілактика глаукоми.Глаукома профілактика
  8. Захищайте очі від сонячного світла. Є деякі докази того, що ультрафіолетові промені можуть спричинити появу глаукоми. Носіть якісні поляризовані окуляри та капелюх під час прогулянок на свіжому повітрі.
  9. Слідкуйте за станом ротової порожнини. Нещодавні дослідження пов’язують захворювання ясен з ушкодженням зорового нерва при глаукомі. Чистіть зуби щодня і регулярно відвідуйте стоматолога.
  10. Розкажіть офтальмологу про гіпотензивні препарати. Якщо ваш артеріальний тиск падає надто низько під час сну, це може прискорити розвиток глаукоми. Якщо у людини є симптоми низького артеріального тиску (наприклад, почуття одурманеності), варто повідомити про це офтальмолога та терапевта чи кардіолога. Не змінюйте ліки проти кров’яного тиску самостійно.

Як бачимо, просто здорового способу життя недостатньо для профілактики глаукоми. Є специфічні поради, які необхідні для збереження здоров’я очей. Але профілактики може бути недостатньо, якщо людина не буде проходити планові обстеження у офтальмолога, починаючи з середнього віку. Своєчасне виявлення відхилень допоможе уникнути розвитку хвороби та її ускладнень.

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }