Після ковіду випадає волосся: що робити?

09/05/22

Побічні ефекти після ковіду — це безліч руйнівних симптомів, від втрати смаку та нюху до туману мозку та виснаженості. Випадіння волосся – це також поширений симптом. Хоча цей побічний ефект може бути одним з найбільш тривожних, на щастя, у більшості випадків він нетривалий.

 

Випадає волосся після ковіду

 

Чому після ковіду випадає волосся?

 

Близько 90 відсотків нашого волосся постійно перебуває у фазі росту, інші ж 10 відсотків знаходиться у фазі спокою. Фаза росту триває близько трьох років, потім волосся починає переходити в фазу спокою, яка триває від двох до шести місяців. Після цього волосини випадають із фолікулів і поступово замінюються новими волосинами.

У середньому у людей випадає від 100 до 150 волосин на день. Але коли людина переживає стресову подію, таку як захворювання на ковід, або потерпає від запалення якихось органів, організм може передчасно перевести велику частину волосин, що зростає, у стан спокою. Поживні речовини направляються на лікування коронавірусу, і волоссю не вистачає живлення. Замість звичайних 10 відсотків волосся, які перебувають у фазі спокою та випадання, до 50 відсотків волосся виявляється примусово переведені у цей режим. Тому після коронавірусу випадає волосся активніше ніж будь-коли.

Що ще може спровокувати випадання волосся?

 

 • Вірусні інфекції;
 • хірургічні втручання;
 • пологи;
 • ліки, особливо гормональні;
 • дисфункція щитоподібної залози — гіпотиреоз або гіпертиреоз;
 • вступ у менопаузу;
 • значне емоційне напруження.

 

Після коронавірусу випадає волосся що робити

Як довго після коронавірусу випадає волосся?

Хороша новина полягає в тому, що у більшості випадків постковідне випадіння волосся закінчується приблизно через три-шість місяців, – коли випадуть ті волосини, які передчасно перейшли в фазу випадання. Волосяні фолікули при цьому не страждають, тобто ріст волосся з часом відновиться.

Навіть після того, як випадання припинилося, пацієнти можуть помітити, що їх волосся не таке густе, як колись. Це через те, що волосся росте досить повільно, приблизно сантиметр на місяць. Якщо у когось волосся довжиною до плечей, може знадобитися понад два роки, щоб нові волосини досягли такої довжини й звична густина волосся відновилась.

Менш ніж у 10% випадків у пацієнтів випадіння волосся може тривати від шести місяців до пари років. Ніякої очевидної причини цьому знайти не вдається, тому медики вдаються до симптоматичного лікування. Але навіть у такому разі людина не може втратити більше ніж 50% волосся.

 

Випадає волосся після ковіду: що робити?

 

Лікарі сходяться в тому, що залізо може прискорити лікування випадіння волосся. Організм використовує запаси заліза для побудови червоних кров’яних тілець, отже, рівень заліза має ключове значення для відновлення фази росту волосся.

 

Після ковіду випадає волосся що робити

 

Щоб підвищити рівень заліза в організмі, лікарі рядять:

 

 1. їсти червоний виноград і чорні родзинки;
 2. приймати вітамін D і вітамін B12;
 3. приймати фолієву кислоту;
 4. приймати гінкго білоба;
 5. зменшити у раціоні кислі та солоні продукти;
 6. відмовтесь від оцту, кави, помідорів, картоплі, гострих та жирних страв.
 7. триматися далі від алкоголю;
 8. більше рухатися, займатися спортом.

Щоб зменшити випадання волосся після коронавірусу, слід втирати в шкіру голови кокосову олію. Але буває, що причина випадання волосся полягає в пригніченому психоемоційному стані, стресі, зумовленому ковідом та постковідним синдромом. У такому разі після приймання заспокійливих препаратів зупиняється і випадіння волосся.

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }