Затримка менструації – найпомітніший симптом вагітності. Та перші ознаки вагітності з’являються ще до затримки і можуть повідомити жінці про її новий стан.
Ознаки ранньої вагітності та передменструального періоду часто схожі, тому жінці іноді складно визначити, вагітна вона чи ось-ось почнеться менструація. Крім того, деякі майбутні мами не відчувають типових ранніх симптомів. Які ранні ознаки вагітності? Розглядаємо дванадцять змін, які можуть вказувати на вагітність на ранніх термінах.
Ранні ознаки вагітності
Затримка менструації
Зазвичай це перша ознака, яку помічає людина, але відсутність місячних не завжди вказує на вагітність. Менструація може не початися з багатьох причин, таких як зміна протизаплідних препаратів або раптова втрата ваги. Крім того, затримка може свідчити про проблеми зі здоров’ям, наприклад, про синдром полікістозних яєчників.
7 міфів про синдром полікістозних яєчниківНудота
Ранкова нудота є поширеним явищем серед майбутніх мам і одною із перших ознак вагітності. Вона може початися вже на четвертому тижні. У більшості жінок цей симптом проходить у першому триместрі, але інші відчувають його протягом усієї вагітності.
Зміни в грудях
Під час підготовки до утворення молока груди збільшуються. Вени на грудях стають помітнішими, а соски можуть потемніти.
Ранні ознаки вагітності до затримки – це поколювання, біль і підвищена чутливість у грудях та сосках. Ці зміни відчуваються вже через два тижні після зачаття.
Часте сечовипускання
Воно починається на ранніх термінах вагітності та є результатом:
- розширення матки;
- гормональних змін;
- збільшення об’єму крові;
- посилення кровообігу в області малого таза;
- збільшення розміру нирок.
На пізніх термінах вагітності тиск зростаючого плоду та матки на сечовий міхур може призвести до ще частішого та термінового сечовипускання.
Якщо сечовипускання стає болісним, слід звернутися до лікаря, оскільки це може свідчити про інфекцію сечовивідних шляхів.
Втома
Втома є одною з найпоширеніших перших ознак вагітності. Найбільше вона дошкуляє жінці у перші дванадцять тижнів.
Під час вагітності організм виробляє більше гормону прогестерону. Він є важливим для здорової вагітності, але швидко виснажує жінку.
Крім того, організм має перекачувати більше крові до плоду в міру його росту. Це також відбирає сили у майбутньої мами.
Судоми
Біль внизу живота і біль в попереку – перші ознаки вагітності до затримки. Легкі спазми без кровотечі є звичайним явищем у першому триместрі, вони можуть відчуватися як менструальні спазми. Виникають внаслідок розширення матки.
Здуття живота, запор і печія також мають тенденцію з’являтися на ранніх термінах вагітності та можуть тривати протягом усього періоду вагітності.
Закладеність носа
Гормональні зміни під час вагітності можуть викликати закладеність носа. Вона може бути ранньою ознакою вагітності, хоча частіше трапляється у третьому триместрі.
Потяг чи відраза до їжі
Вони притаманні більшості вагітних і проявляються протягом всього терміну виношування дитини. Нетипові для жінки харчові звички зазвичай викликаються гормональними й фізичними змінами, а не змінами потреб у харчуванні.
Основна причина тяги або відрази до їжі досі не з’ясована. Вагітні шукають і уникають різної їжі, тож тенденцію виявити неможливо.
Попри зміни у харчових звичках, вагітній слід вживати достатню кількість поживних речовин і калорій.
Читайте також: Що не можна їсти вагітнимЗміни настрою
Раптові перепади настрою можуть бути спричинені гормональними змінами, втомою та стресом на ранніх термінах вагітності. Відчувати підвищену емоційну чутливість і різкі коливання настрою під час вагітності – це нормально.
Вагітність також може спричинити рецидиви наявних психічних розладів, таких як депресія або тривога.
Легке запаморочення
Воно може виникнути внаслідок таких факторів:
- зміни в гормонах;
- зниження або підвищення артеріального тиску;
- порушення гормонального балансу через зміни ваги;
- залізодефіцитна анемія та інші проблеми зі здоров’ям.
У вагітних часто посилюється запаморочення, коли вона швидко змінює положення, наприклад встаючи. Це називають ортостатичною гіпотензією.
Хоча запаморочення у вагітних – це нормально, жінці слід звернутися до лікаря, якщо воно не зникає після того, як вона сяде або ляже.
Головні болі
Перші ознаки вагітності майже завжди включають головний біль, який виникає внаслідок гормональних змін. Як правило, він не завдає шкоди плоду. Однак головний біль може бути й симптомом прееклампсії, яка у тяжкій формі без лікування призводить до серйозних ускладнень.
Якщо вагітна відчуває сильні головні болі, особливо якщо вони супроводжуються змінами зору, вона має звернутися до лікаря. Ці ознаки вагітності на ранніх термінах можуть бути небезпечними.
Кровотеча
Кров’янисті виділення можуть супроводжувати інші ранні ознаки вагітності. Кровотеча виникає, коли ембріон прикріплюється до стінки матки й пошкоджує її. Зазвичай це збігається з часом, коли жінка очікує менструацію, тому помилково сприймається як місячні.
Перші ознаки вагітності до затримки допомагають жінці виявити свій новий стан. Сукупність таких симптомів – це привід зробити тест на вагітність та звернутися до лікаря.