5 найважливіших добавок для підлітків

18/05/22

Підлітки можуть дратуватися від ідеї приймати вітаміни та мінерали, але вони їм потрібніші, ніж дорослим. На етапі активного росту харчові добавки допомагають формуванню кісток, тканин і нервів, підтримують здоровий настрій і роботу мозку, а також знижають ризик проблем зі здоров’ям зараз і пізніше в житті. Які мінерали та вітаміни потрібні підліткам у першу чергу?

Харчові добавки для підлітків

Полівітаміни для підлітків

Кожен вітамін і мінерал є важливим для розвитку тіла та мозку. Дефіцит будь-якого з них може мати негативні наслідки для здоров’я. Наприклад, дефіцит цинку може порушити ріст організму, а нестача кальцію зробить кістки крихкими.

Більшість полівітамінних капсул містять всі необхідні підліткам вітаміни і принаймні мінімальну кількість мінералів. Кальцій та магній зазвичай включені у вітамінні добавки, але в недостатніх дозах, тому їх треба приймати окремо. Обираючи полівітаміни для дівчат, у яких є менструація, варто звернути увагу на дозу заліза, вона має складати близько 15 мг. У складі харчової добавки не повинно бути вітамінів, які не можна приймати разом.

Вітаміни для підлітків

Вітамін D

На жаль, полівітаміни не забезпечують його достатньої кількості. Дітям потрібен вітамін D для міцних і здорових кісток, він також відповідає за контроль рівня цукру в крові, захищає від грипу та інших інфекцій верхніх дихальних шляхів і навіть допомагає боротися з зимовою депресією. Рекомендована кількість вітаміну D для дітей становить 1000-2000 МО на день протягом усього року.

Омега-3

Омега-3 є однією з найважливіших поживних речовин для розвитку мозку, добавки омега-3 покращують навчання та настрій дітей. Рекомендована кількість омега-3 для підлітків становить 300–1000 мг на добу.

Кальцій і магній

Ці мінерали необхідні підліткам для розвитку міцних щільних кісток. Крім того, кальцій працює разом з вітаміном D для регулювання рівня цукру в крові, а магній зменшує симптоми астми. Надлишок магнію може мати послаблювальну дію. Доза: 700–1300 мг кальцію та 80–420 мг магнію щодня.

Які вітаміни потрібні підліткам

Пробіотики

Найкращі – ті, що містять Lactobacillusrhamnosus GG і Saccharomycesboulardii, вони відновлюють кишкову флору та функцію кишківника. Пробіотики загального застосування також зменшують запалення та підвищують імунітет, який надзвичайно потрібен у період активного росту. Останні дослідження показують, що вони можуть навіть покращити настрій.

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }