Чи є підвищена температура симптомом раку?

17/05/22

Субфебрильна температура та лихоманка є поширеними симптомами, які викликані захворюваннями, більшість з яких є доброякісними. Підвищення температури тіла найчастіше є біологічною реакцією на вірусну або бактеріальну інфекцію. Але у рідкісних випадках постійна безпідставна лихоманка може бути симптомом раку.

Підвищена температура рак

Іноді рак може викликати субфебрильну температуру, її у такому разі називають «пухлинною лихоманкою». Які види раку здатні провокувати підвищення температури?

 

Лейкемія

Лейкемія є раком тканин, які утворюють клітини крові. Безпричинна лихоманка може бути одним із симптомів лейкемії.

При лейкемії знижується кількість лейкоцитів, це приводить до ослаблення імунної системи. Організм стає нестійким до інфекцій і вірусів і відповідає на збудник підвищенням температури. У деяких випадках ракові клітини самі можуть подавати сигнали організму для появи лихоманки.

Однак субфебрильна температура зазвичай не є єдиним симптомом лейкемії. Інші можливі симптоми включають втому, збільшення лімфатичних вузлів, несподівані синці, болі в тілі та втрату ваги.

 

Лімфома

Лімфома є раком лімфатичної системи (яка є частиною імунної системи). Один тип захворювання називається хворобою Ходжкіна, а інші типи – неходжкінськими лімфомами .

Лімфома Ходжкіна може проявлятися лихоманкою приблизно у 25% хворих. Підвищена температура, нічна пітливість і втрата ваги групуються і називаються «симптомами B» у людей з цим видом раку. Інші симптоми лімфоми включають збільшення лімфатичних вузлів, втрату апетиту, втому та задишку.

 

Рак нирки

Рак нирки, який іноді називають нирково-клітинною карциномою (НКК), – це рак, який утворюється в трубочках нирок, де фільтрується кров і видаляються продукти життєдіяльності.

Близько 20% людей з раком нирки мають зависоку температуру. Додаткові симптоми раку нирки включають кров у сечі (гематурію), біль у попереку, втому, низький рівень еритроцитів (анемію) та зниження ваги.

 

Рак печінки

Рак печінки, який іноді називають гепатоцелюлярною карциномою (ГЦК), є раком, який утворюється в клітинах печінки.

Рак печінки зустрічається дуже рідко, а підвищена температура як ранній симптом зустрічається ще рідше. Дослідження 2016 року показало, що протягом 10 років лише у 63 з 363 людей лихоманка була першим симптомом раку печінки.

Можливі симптоми раку печінки також включають втрату ваги, нудоту, блювання, тяжкості після їжі, свербіж або пожовтіння шкіри або очей. Біль у животі, набряк і надлишок рідини також можуть бути симптомами цього захворювання.

 

Рак яєчників

Рак яєчників може взагалі не супроводжуватись субфебрильною температурою чи лихоманкою.

Деякі симптоми раку яєчників включають здуття живота, біль, тяжість або розлад шлунка. Втома, запор і біль у спині також можуть бути симптомами раку яєчників.

Субфебрильна температура не означає автоматично діагноз раку. Лихоманка ще рідше вказує на рак.

 

Ознаки та симптоми високої температури як симптому раку

Ключовою ознакою лихоманки, пов’язаної з раком, є її постійна тривалість, тобто вона триває більше трьох днів. Це може бути як субфебрильна, так і висока температура. Інші симптоми можуть супроводжувати лихоманку, але не обовʼязково.

 

Інші причини лихоманки

Лихоманка як ознака раку зустрічається рідко. Найпоширенішою причиною лихоманки є інфекція. Віруси, бактерії, паразити та інші патогени зазвичай призводять до лихоманки, оскільки організм бороться з інфекцією. Існують також деякі неінфекційні причини лихоманки. Виявлено понад 200 неінфекційних причин лихоманки.

 

Потенційні причини лихоманки включають:

 

Діагностика

Якщо субфебрильна температура або лихоманка триває довго, важливо звернутися до лікаря, щоб визначити причину.

Оскільки багато захворювань можуть викликати підвищення температури, лікар задасть багато запитань, щоб допомогти поставити точний діагноз. Будьте готові відповісти на наступні:

 • Як довго у вас була температура?
 • Як часто у вас буває лихоманка?
 • Ви помічаєте лихоманку частіше вночі?
 • Чи є у вас інші симптоми?
 • Які ліки ви приймаєте?
 • Чи є у вас якісь захворювання?
 • Чи є у вас зубний абсцес або інші проблеми з зубами, які можуть свідчити про інфекцію?
 • Чи подорожували ви в інші країни протягом останніх кількох місяців?

 

Лікар може назначити кілька аналізів, щоб точно визначити джерело вашої лихоманки. Наприклад, таких:

 • Повний аналіз крові.
 • Основна метаболічна панель – аналіз крові, який вивчає сім різних речовин у крові, включаючи азот сечовини крові, вуглекислий газ, креатинін, глюкозу, хлорид сироватки, калій та натрій сироватки.
 • Аналіз сечі для виключення інфекції сечовивідних шляхів.

Зрідка безпідставна лихоманка може бути симптомом раку. Наприклад, лейкемія та лімфома є двома типами раку, які можуть проявлятися лихоманкою. Але найчастіше підвищена температура свідчить про інфекцію у організмі.

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }