8 способів захистити себе від інсульту

14/09/22

Інсульт – часта причина смерті людей. Наприклад, у США кожна двадцята смерть трапляється через інсульт. Хоча більшості інсультів можна запобігти за допомогою ліків і здорових звичок. Як уникнути інсульту – 8 найефективніших способів.

Профілактика інсульту

Ішемічний інсульт виникає, коли кровопостачання мозку блокується. Через нестачу живлення клітини мозку гинуть. Деякі фактори ризику інсульту, такі як вік, расова/етнічна приналежність або стать, неможливо змінити, але є багато причин інсульту, яких можна уникнути за допомогою ліків та/або коригування способу життя.

 

Читайте також: Інсульт: причини, ознаки, реабілітація

 

Лікуйте серцеві захворювання

Серцево-судинні проблеми значно підвищують ймовірність інсульту. Однією з причин цього є те, що фактори ризику серцево-судинних захворювань та інсульту схожі. Численні зміни способу життя, які приносять користь вашому серцю, також зменшать ризик інсульту.

Фібриляція передсердь (нерегулярне серцебиття) підвищує ризик інсульту в п’ять разів. Але у людей, яким встановлено такий діагноз, є кілька варіантів лікування.

Регулюйте артеріальний тиск

Нормальний артеріальний тиск є нижчим за 120/80, тоді як 130/80 або вище вважається високим і називається гіпертонія. Коли кров занадто тисне на стінки артерій, це може послабити їх і призвести до інсульту.

Знизити артеріальний тиск допомагають регулярні фізичні вправи, відмова від паління, позбавлення зайвої ваги, контроль стресу, дотримання здорової дієти та обмеження споживання солі однією чайною ложкою на день. Якщо лікар призначає ліки від артеріального тиску, не варто пропускати їх приймання.

 

Як вберегтися від інсульту

 

Перевірте рівень холестерину

Холестерин може утворювати бляшки, які прикріплюються до стінок артерій, звужуючи канали для кровотоку. Доведено, що підвищений рівень ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) (також відомих як «поганий холестерин») є фактором ризику інсульту. Пацієнтам, які вже перенесли інсульт, медики рекомендують знизити рівень ЛПНЩ до менше як 70 мг/дл.

Знизити рівень холестерину допомагає скорочення споживання алкоголю та солі, підтримка належної ваги, регулярні заняття фізичними вправами та споживання продукти з високим вмістом розчинної клітковини, таких як бобові, цільні зерна та деякі фрукти. Ліки також можуть допомогти контролювати рівень холестерину.

Контролюйте діабет

З часом високий рівень цукру в крові, викликаний діабетом, може пошкодити стінки кровоносних судин, обмежуючи кровотік.

Важливо стежити за рівнем цукру в крові та лікувати діабет за призначенням лікаря. Дієта при цукровому діабеті та регулярні фізичні вправи також допомагають тримати рівень цукру під контролем.

Як уникнути інсульту

Читайте також: Інсульт: причини, ознаки, реабілітація

 

Схудніть

Надмірна вага або ожиріння пов’язані з високим рівнем холестерину, підвищеним кров’яним тиском і діабетом, – тобто усіма факторами, що сприяють розвитку інсульту. Лікарі зазвичай рекомендують мати індекс маси тіла (ІМТ) 25 або менше. Порахувати свій ІМТ можна за допомогою онлайн-калькуляторів, або просто за формулою ІМТ = вага (кг) / зріст (м)2.

Немає відповіді на питання, як уникнути інсульту, маючи багато зайвої ваги, тож схуднення – це один з найдієвіших способів.

Киньте палити

Паління може пошкодити кровоносні судини, збільшити накопичення бляшок у кровоносних судинах, посилити згортання крові та спричинити звуження та потовщення кровоносних судин. Якщо ви ще не палите, не починайте. Якщо палите, кидайте якнайшвидше.

Регулярно займайтеся спортом

Відсутність фізичної активності сприяє зростанню рівня холестерину та підвищенню артеріального тиску, а також ожирінню, що може призвести до проблем зі здоров’ям, які збільшують ризик інсульту.

Лікарі рекомендують дорослим приділяти дві години 30 хвилин фізичній активності щотижня. Це може бути просто швидка ходьба.

 

Як запобігти інсульту

 

Обмежте вживання алкоголю

Надмірне вживання алкоголю може підвищити артеріальний тиск. Лікарі описують максимальну дозу алкоголю як не більше двох порцій на день для чоловіків і однієї порції на день для жінок.

Якісна профілактика інсульту здатна продовжити життя людини. Збільшуйте активність, гарно харчуйтесь, приймайте призначені лікарями препарати для профілактики інсульту та ліки проти діабету й гіпертонії – і ймовірність відчути симптоми інсульту значно скоротиться.

.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }