5 елементів для здоровʼя кісток

15/05/22

Уникнути остеопорозу чи остеоартриту допоможуть харчові добавки з додаванням мінералів та вітамінів. Які вітаміни потрібні для кісток? Ось список найважливіших речовин.

Що корисно для кісток

  1. Кальцій є найважливішою поживною речовиною, необхідною організму для здоров’я кісток. У кістках зберігається 98% цього мінералу, наявного в організмі. Ця поживна речовина також необхідна для запобігання надмірної кислотності всього організму. У разі дефіциту кальцію організм забирає його з ваших кісток, щоб із кровʼю відправити до серця і нервів. Норма кальцію для дорослої людини становить 1000 мг.
  2. Вітамін D теж дуже корисний для кісток, він потрібен людському організму для засвоєння кальцію. Ми отримуємо вітамін D під впливом сонячних променів. Він також міститься у деяких продуктах. Рекомендована кількість вітаміну D для дорослої людини становить 600 МО. Люди, які проводять мало часу на сонці і не отримують достатньої кількості вітаміну D з їжею, можуть приймати відповідні харчові добавки.Вітаміни для кісток
  3. Вітамін К — це жиророзчинний вітамін, який відіграє важливу роль у згортанні крові. Він необхідний для зміцнення кісток, оскільки активує вироблення білка під назвою остеокальцин, який допомагає будувати кістки. Цей вітамін також запобігає серцево-судинним захворюванням. Рекомендована кількість вітаміну К для дорослої людини становить 80 мкг.
  4. Бор необхідний для нормального росту та здоров’я організму. Він знижує ризик розвитку остеопорозу, допомагає послабити симптоми менопаузи. Бор також покращує здатність людського організму засвоювати кальцій і магній.
  5. Магній має велике значення для кісток, мʼязів, сердечно-сосудистої та нервової систем, шлунково-кишечного тракту. Рекомендована кількість магнію для дорослої людини становить 400 мг. Більшість людей приймають добавки для задоволення потреби в магнії. Побічним ефектом добавок магнію є розлади  з боку шлунку і кишечника.
.cu-blog article{ display: flex; flex-direction: column; justify-content: end; }